VÍTAME VÁS

Firma Skios Ski Služby  na tomto mieste lyžiarske stredisko s dvomi vlekmi s dľžkou 200 a 600 m. Bezplatné parkovisko je priamo pri lyžiarskych vlekoch a kolibe. Športový zážitok si spríjemníte posedením pri krbe v štýlovej kolibe a chutným občerstvením.Koliba

Strelníky a okolie

 

Obec Strelníky - je vzdialená od Banskej Bystrice 28 km a jej nadmorská výška v strede obce je 666 m. V obci trvale býva 812 obyvateľov. Pôvodný názov obce bola ŠAJBA, ktorá bola v roku 1948 premenovaná na Strelníky.

Pre návštevníkov obce môže byť pre oddych zaujímavé pekne upravené námestie s lavičkami a fontánou, a takisto nový kostol, moderná ZŠ, MŠ s príslušenstvom a tiež upraveným areálom na letné hry pre deti a v zimných mesiacoch klzisko na korčuľovanie pre deti aj dospelých. Obec má športový areál, v ktorom je futbalové ihrisko, volejbalové ihrisko a aj moderné plavecké bazény s čistiarňou a úpravovňou vody na kúpanie.

Pre zimné športové využitie máme v blízkosti obce vybudované
2 lyžiarske vleky, ktoré sú využívané návštevníkmi širokého okolia na dobré lyžovanie. Cez obec vedie cyklotrasa od Detvy, cez Poniky, Povrazník na Strelníky až na Hrb aj späť.

Obec vlastní
2 rodinné domy, v ktorých poskytuje ubytovanie pre 10 osôb aj s možnosťou vlastnej prípravy stravy. V okolí obce je prekrásna príroda pre pešiu turistiku a tiež sú tu veľmi dobré podmienky na zber húb a rôznych lesných plodov.

Na veľmi slušnej úrovni je salašníctvo, pričom návštevníci môžu priamo na salašoch ochutnať dobrú žinčicu, syr, či oštiepky. V obci ďalej pôsobia ľudoví výrobcovia na výrobu a predaj úžitkovej i darčekovej keramiky a tiež výroba črpákov ako aj iných predmetov z dreva. Zachováva sa aj ručné tkanie handrových pokrovcov, tkanie plátna, ale aj činovate.

Jednodňové výlety zo Strelník

 

 

Pozývame vás do malého mestečka „Donovalkovo“, kde sa deti môžu hrať tak, ako my rodičia v našom detstve. Žiadny internet, žiadny tablet, ani telefón, len samé HRAČKY. Hračky s veľkými písmenami. Pretože naše deti už zabúdajú hrať sa s hračkami, šúchať sa, pobehovať, bicyklovať, proste sa hrať.

A rodičia môžu popri tom relaxovať, nemusia neustále prenasledovať svoje deti a pobehovať popri nich. Jednoducho povedané, môžu sa „zbaviť“ svojich detí na niekoľko hodín. To je naša filozofia, kvôli tomu urobíme všetko v našom mini mestečku. Deti nech sa cítia dobre a rodičia nech ich nerušia pri hre.

Rodičia môžu zostať v mestečku, ale ak nechcú platiť vstupné, a radšej si dajú kávu alebo pivo pri relaxovaní v pohodlí oddychových lehátok, môžu tak urobiť zdarma na terase Patty bistra priamo pri mestečku. Toto mestečko nebolo postavené pre zábavu rodičov, ale na ich oddych a relax.

A na konci dňa sú deti tak unavené z toľkých hier, že zaručene ich netreba uspávať….

www.donovalkovo.sk