SluŽby - Jednodňové výlety zo Strelník

Letné aktivity Zimné aktivity
Verzia pre tlač (.pdf)

0 km - Priessnitz – jóga walking pobyt


 

500 m - V lete si môžete zaplávať v novovybudovanom kúpalisku s dvomi bazénmi. Na svoje si prídu aj hubári, kde počas sezóny nájdete plný košík dubákov. V rozľahlých lesoch rastie veľké množstvo čučoriedok a malín. 
 

5km Ľubietová Hrb - Stred Slovenská

Ďalšou zaujímavosťou je Hrb, ktorý je považovaný za geografický stred Slovenska, a z ktorého je za priaznivého počasia nádherný výhľad na Slovenské rudohorie.

7 km- Jazda na koni Ľubietová

Možnosť jazdy na koni ako aj návšteva dielne výroby keramiky.  

 

14 km - Hydrogénuhličitanovo-síranové, vápenato-horečnaté a sírne vody z minerálnych prameňov objavených v roku 1829 sa úspešne využívajú na liečbu chorôb tráviaceho ústrojenstva, látkovej premeny a obehového ústrojenstva. Základom liečby sú pitné kúry doplnené o hydroterapiu, elektroterapiu, rehabilitačné cvičenia a masáže.
www.kupelebrusno.sk

33 km Bystrianska jaskyňa

Na južnom okraji obce Bystrá pod južnými svahmi Nízkych Tatier sa nachádza vchod do Bystrianskej jaskyne. Tvorí ju Stará a Nová jaskyňa s celkovou dĺžkou vyše 3 000 m.
www.ssj.sk

40 km - Cierny Balog - Čiernohronská železnica

Jednou z najväčších turistických atrakcií Horehronia a stredného Slovenska je historická Čiernohronská lesná železnica. Kedysi vozila malebnou dolinou Čierneho Hrona drevo, dnes vozí turistov.Dnes premáva na dvoch  úsekoch. Dlhší spája stanicu Chvatimech pri Hronci s Čiernym Balogom, druhý vedie z Čierneho Balogu do Vydrovskej doliny.

Vlakové súpravy premávajúce po tratiach s rozchodom 760 mm pôvodne zvážali drevo vyťažené v rozľahlých rudohorských lesoch. Na prvom úseku dlhom 10,8 km sa začala prevádzka v roku 1908. Časom sa sieť lesnej železnice postupne predlžovala až na neuveriteľných 132 km.
Mapa    www.chz.sk

45 km  Jaskyňa mŕtvvych netopierov

Na južnom okraji obce Bystrá pod južnými svahmi Nízkych Tatier sa nachádza vchod do Bystrianskej jaskyne. Tvorí ju Stará a Nová jaskyňa s celkovou dĺžkou vyše 3 000 m.
 

http://www.jmn.sk/

NOVINKA
Cyclistické trasy okolo Strelník
Zimné aktivity

 

Lyžiarska škola  
  Požičovňa lyžiarskeho výstroja
   
   
   

 

Pozývame vás do malého mestečka „Donovalkovo“, kde sa deti môžu hrať tak, ako my rodičia v našom detstve. Žiadny internet, žiadny tablet, ani telefón, len samé HRAČKY. Hračky s veľkými písmenami. Pretože naše deti už zabúdajú hrať sa s hračkami, šúchať sa, pobehovať, bicyklovať, proste sa hrať.

A rodičia môžu popri tom relaxovať, nemusia neustále prenasledovať svoje deti a pobehovať popri nich. Jednoducho povedané, môžu sa „zbaviť“ svojich detí na niekoľko hodín. To je naša filozofia, kvôli tomu urobíme všetko v našom mini mestečku. Deti nech sa cítia dobre a rodičia nech ich nerušia pri hre.

Rodičia môžu zostať v mestečku, ale ak nechcú platiť vstupné, a radšej si dajú kávu alebo pivo pri relaxovaní v pohodlí oddychových lehátok, môžu tak urobiť zdarma na terase Patty bistra priamo pri mestečku. Toto mestečko nebolo postavené pre zábavu rodičov, ale na ich oddych a relax.

A na konci dňa sú deti tak unavené z toľkých hier, že zaručene ich netreba uspávať….

www.donovalkovo.sk